Prva međunarodna likovna kolonija u Županji

Ponedjeljak, 06.06.2011.

Grad Županja  bit će, tijekom sljedeća dva dana, domaćin međunarodne likovne kolonije, na kojoj će, osim županjskih slikara, sudjelovati i umjetnici iz Subotice, Beograda, Segedina i Beča, a posebni gosti su članovi Hrvatske likovne udruge «Croart» iz Subotice.

Oni će danas i sutra na nekoliko lokacija u gradu stvarati brojna umjetnička djela koja će službeno biti izložena tijekom obilježavanja Dana grada Županje, koji  se obilježava 29. kolovoza.

Glavni organizator je Likovna udruga «LUŽ '08» iz Županje, te Grad Županja i Turistička zajednica grada Županje.

U ime župana vukovarsko-srijemskog Bože Galića, likovne umjetnike i sudionike kolonije pozdravio je Viktor Lukačević, pomoćnik pročelnika Upravnog odjela za školstvo, kulturu i šport.