Održana sjednica organizacijskog odbora 46. „Vinkovačkih jeseni“

Ponedjeljak, 06.06.2011.

U maloj gradskoj vijećnici održana je sjednica Organizacijskog odbora vezana za organizaciju predstojećih Vinkovačkih jeseni, na kojoj je sudjelovao i Grgo Krajina, pročelnik Upravnog odjela za školstvo, kulturu i šport Vukovarsko-srijemske županije.

Tema sjednice bilo  je utvrđivanje prijedloga programa temeljnih priredbi od 09.-18. rujna 2011.

Priredbe bi trebale biti održane pod pokroviteljstvom premijerke Jadranke Kosor, glavni sponzor biti će Agrokor, a medijski pokrovitelj cijele priredbe Večernji list.

Ove godine manifestacija Vinkovačkih jeseni biti će održana od 09. do 18. rujna, a središnja Svečanost otvorenja jeseni održati će se 16. rujna 2011. na Trgu dr. Franje Tuđmana u Vinkovcima na kojoj će, kao i dosadašnjih godina, sudjelovati poznati glumci, tamburaški sastavi i kulturno-umjetnička društva.

Tijekom nekoliko dana održati će se i Dječje vinkovačke jeseni, Šokački divani, Državna smotra izvornog hrvatskog folklora i Svečani mimohod sudionika sa revijom konjskih zaprega.

18. rujna 2011. biti će Svečanost zatvaranja 46 „Vinkovačkih jeseni“.

Unatoč pomanjkanju financijskih sredstava i ovogodišnje Vinkovačke jeseni biti će održane na zavidnoj razini.