Dan otvorenih vrata Savjeta za europske integracije

Utorak, 05.05.2009.

Vukovarsko-srijemska županija već sedmu godinu zaredom tradicionalno obilježava Europski tjedan  koji se ove godine održava od 28. travnja – 9. svibnja. Savjet za europske integracije i Upravni odjel za međunarodnu suradnju i kapitalna ulaganja organizirali su opsežan program za obilježavanje Europskog tjedna na županijskoj razini te je ove godine između ostalog organiziran Dan otvorenih vrata Savjeta za europske integracije danas 05. svibnja, na Dan Vijeća Europe, u prostorijama Vukovarsko–srijemske županije u Vukovaru u Palači Srijem.

U sklopu ovog događanja održana je i Svečana sjednica Savjeta za Europske integracije Vukovarsko-srijemske županije kojoj su prisustvovali članovi Savjeta,  učenici osnovnih škola Grada Vukovara te predstavnici institucija.

Nazočne je pozdravio vukovarsko-srijemski župan Božo Galić te je tajnik Savjeta Gabrijela Žalac održala prezentaciju o radu Savjeta od osnutka 2000. godine do danas. Profesorica Verica Jovanovski iz OŠ Dragutina Tadijanovića prezentirala je Program Europskih studija u kojem sudjeluje i predmetna škola, a čiji je cilj pomoći mladim ljudima da razumiju odnose  između različitih kultura i tradicija u njihovoj regiji i zemljama širom Europe.