Župan Galić nazočio otvaranju riječnog tovarišta u Iloku

Subota, 09.05.2009.

Vukovarsko-srijemski župan Božo Galić, nazočio je danas svečanom otvaranju riječnog tovarišta na Dunavu u Iloku, a koju je otvorio ministar regionalnog razvoja, šumarstva i vodnoga gospodarstva Petar Čobanković.

Župan Galić istaknuo je kako je ovaj projekt značajan ne samo za gospodarski razvoj grada Iloka nego i za Vukovarsko-srijemsku županiju.

Investicija je vrijedna 20 milijuna kuna, a samo tovarište je samo privremeni objekt i predstavlja temelj za izgradnju riječne luke Ilok, za koju će uskoro biti objavljen natječaj za idejni projekt i ishodovanje potrebne dokumentacije za početak gradnje.

Na prekrcajnom tovarištu posao je našlo 10 osoba, a kada luka bude u punoj funkciji bit će otvoreno 50-tak radnih mjesta, što će zasigurno doprinijeti smanjenju nezaposlenosti u najistočnijem gradu u Hrvatskoj.