Najuspješnija poduzetnica u RH-Jasna Ivanek iz Iloka

Petak, 05.06.2009.

U sklopu Nacinalnog savjetovanja o gospodarstvu i poduzetništvu, koje se u organizaciji Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva, održavalo u Šibeniku, dodijeljene su i nagrade najuspješnijim hrvatskim poduzetnicima u 16 kategorija.

U kategoriji «najuspješnija poduzetnica» nagradu je odnijela tekstilna tvrtka Triko iz Iloka.

Nagradu je primila Jasna Ivanek u nazočnosti župana Bože Galića i zamjenika župana Željka Cirbe.

Ova uspješna tvrtka i u vrijeme sveprisutne globalne krize, koju ju među prvima osjetila i tekstilna industrija, redovito isplaćuje plaće svojim uposlenicima i uspješno se nosi sa svim svjetskim kretanjima ne razmišljajući o smanjenju proizvodnje i otpuštanjima djelatnika nego upravo suprotno, te je stalnim povećanjem broja zaposlenih uvelike doprinjela smanjenju broja nezaposlenih u Vukovarsko-srijemskoj županiji.

Tvrtka svoje pogone ima u Iloku i Lovasu i mahom zapošljava žene.

A zbog svega navedenoga Tvrtka Triko dobitnica je i Godišnje nagrade koja se dodjeljuje povodom Dana Vukovarsko-srijemske županije, koja im je dodijeljena 11. studenoga 2008. god. za doprinos razvitku najistočnijeg dijela Vukovarsko-srijemske županije ( Grada Iloka i Općine Lovas).