Župan Božo Galić primio je njemačkog veleposlanika dr. Bernda Fischera

Četvrtak, 27.08.2009.

Veleposlanik Savezne Republike Njemačke dr. Bernd Fischer  boravi u Vukovarsko-srijemskoj županiji i u gradu Vukovaru.

U sklopu dvodnevne posjete župan Božo Galić primio je danas veleposlanika Fischera u svojem Uredu u Vukovaru te ga upoznao s gospodarskom i političkom situacijom u našoj županiji.

Razgovarali su i o oblicima zajedničke suradnje, posebno s njemačkim pokrajima koje su na području rijeke Dunav, kao što je i naša županija, i to bi bilo svojevrsno povezivanje podunavskih regija u zajedničkom interesu, te je veleposlanik obećao svoju pomoć u tome kako bi se, u cilju dobre suradnje, sklopio  sporazum o budućoj suradnji naše županije s nekom od tih pokrajina.

Isto tako veleposlanik Fischer pozvao je župana Galića da zajedno sa svojim suradnicima nazoči, početkom listopada, Gospodarskom forumu u Zagrebu, na kojem će sudjelovati i najutjecajniji njemački gospodarstvenici te kontaktirati s njima i usuglasiti oblike ulaganja u Hrvatsku s posebnim naglaskom na istok i hrvatsko Podunavlje.

Župan Galić je izrazio zahvalnost veleposlaniku za ovu posjetu i zadovoljstvo na vođenim razgovorima, kao i na pruženoj pomoći, istaknuvši kako je Njemačka uvijek bila prijatelj Hrvatske i mnogo pomagala, te je izrazio stav da će naša županija rado prihvatiti suradnju s nekom od njemačkih pokrajina koje će zasigurno pronaći interese za isto, navodeći kako je Dunav rijeka koja spaja.

Kako je veleposlanik došao u dvodnevnu posjetu Vukovarsko-srijemskoj županiji i Gradu Vukovaru, tijekom boravka veleposlanik Fischer sinoć je svečano otvorio izložbu fotografija o padu Berlinskog zida, pod nazivom „Grenzfall / Granični slučaj“ u Galeriji Oranžerija, a nakon toga nazočio je svečanom otvaranju trećeg po redu „Vukovar film festival“ na dunavskom šlepu, pokraj Otoka sportova, na kojem će se slijedećih dana prikazivati filmovi nastali u podunavskim zemljama.