Župan Božo Galić nazočio otvorenju još jednog igrališta za djecu

Ponedjeljak, 14.09.2009.

Danas je u vinkovačkom gradskom naselju Jošinama, u sklopu projekta «Igralište za djecu u minama okruženim mjestima» koji od 2000. godine provodi Gradsko društvo Crvenog križa, otvoreno dječje igralište. Zahvaljujući zalaganju dr. Vladimira Giovannija, predsjednika Talijanskog Crvenog križa Cesena, donator igrališta na Jošinama je talijanska banka « Cassa di Risparmio Cesena».  Gradsko društvo Crvenog križa zajedno  s inozemnim i domaćim donatorima uspjelo je  dosad otvoriti 44 dječja igrališta, od kojih je14  na području grada Vinkovaca, a ostalih 30 u drugim mjestima Vukovarsko –srijemske županije.

Svečanom otvorenju je nazočio i župan vukovarsko-srijemske županije Božo Galić, izrazivši  svoje veliko zadovoljstvo ovim iznimno važnim projektom, zaštite života i zdravlja djece koja žive blizu minski sumnjivog  područja.