I najuzornija seljačka svinjogojska farma u Vukovarsko-srijemskoj županiji pokrenut će postupak legalizacije

Petak, 18.09.2009.

Jučer, 17. rujna 2009. u Komletincima na farmi svinja Poljoprivrednoga obrta Mijo Rajić održan je satanak koji je zatražio vlasnik obrta, a sve s ciljem da mu se pomogne u postupku legalizacije njegove zaista uzorne farme. Kako odredbe prostorno planske dokumentacije Grada Otoka ne priječe tu mogućnost, Obrt Mijo Rajić je odlučan otkloniti sve ostale zapreke i legalizirati svoju proizvodnju, ali ići i korak dalje. Naime, odlučan je i dopustiti stjecanje praktičnih znanja na svojoj farmi kako za srednjoškolce tako i za seljake koji to žele naravno uz pomoć ovlaštenih obrazovnih institucija. Zbog toga je već vrlo primjereno uredio i prostor za te potrebe. Zadovoljstvo viđenim i najavljenim izrazili su pročelnik Andrija Matić, voditelj HPA Šumanovac, te Čović i Garvanović čelnici udruga iz naše županije, i obvezali se pomoći.

Na koncu, uspješnim okončanjem legalizacije svinjogojske farme Obrt Mije Rajića postat će ozbiljan kandidat za darovnicu po Projektu «Smanjenje onečišćenja voda Podunavskoga sliva hranjivima koja potječu iz poljoprivrede», pa se radi spomenutoga projekta čiju provedbu uskoro očekujemo u našoj županiji, očekuje i odlučnost drugih kandidatima na postupak legalizacije.