Župan Božo Galić na obilježavanju Dana grada Iloka

Petak, 23.10.2009.

U Iloku je danas povodom blagdana zaštitnika župe sv. Ivana Kapistrana i Dana grada Iloka, održana svečana sjednica Gradskog vijeća na kojoj je nazočio vukovarsko-srijemski župan Božo Galić.

Prije svečane sjednice Gradskog vijeća odana je počast za sve poginule mještane Iloka koji su dali svoje života za obranu ovog dijela ali i drugih dijelova Lijepe naše, polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod Spomen obilježja, u parku u staroj gradskoj jezgri u Iloku.

U ime vukovarsko-srijemske županije počast je odao župan Božo Galić u pratnji predstojnika Ureda župana Marinka Belje.

Nakon položenih vijenaca, svi su zajedno u procesiji krenuli prema crkvi sv. Ivana Kapistrana, gdje je služena Sveta misa koju je predvodio provincijal Hrvatske franjevačke provincije Željko Železnjak.