Simpozij na temu „Vukovarska bitka - bitka za Hrvatsku“

Petak, 13.11.2009.

U Ružičkinoj kući u Vukovaru ravnatelj Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar iz Zagreba prof.dr.sc. Vlado Šakić otvorio je dvodnevni 12. znanstveno – stručni skup „Vukovar 1991. - osamnaest godina poslije“.

Tema prošlogodišnjeg znanstveno-stručnog skupa bila je mirna reintegracija, dok su ove godine u središtu zanimanja znanstvenika ratna zbivanja, odnosno Vukovarska bitka - bitka za Hrvatsku.

Sve sudionike 12. znanstvenog-stručnog skupa pozdravio je vukovarsko-srijemski župan Božo Galić.

Skup je vodio prof.dr.sc. Dražen Živić, voditelj Područnoga centra Instituta »Ivo Pilar« u Vukovaru, dok oko 30 izlagača predstavlja radove koji pokušavaju utvrditi okolnosti obrane Vukovara u Domovinskom ratu.