Obilježana 12. obljetnica pokopa mještana Tovarnika ubijena u Domovinskom ratu

Nedjelja, 31.01.2010.

Obilježavanje 12. obljetnice pokopa 53 mještanina Tovarnika ubijena u Domovinskom ratu, započelo je danas  u Tovarniku kolonom sjećanja od školskog igrališta do mjesnog groblja u Tovarniku,  gdje su kod Spomen obilježja položeni vijenci i zapaljene svijeće.

U ime vukovarsko-srijemske županije vijenac su položili i svijeću zapalili zamjenik župana Željko Cirba i predstojnik ureda župana Marinko Beljo.

Među žrtvama  koji su ubijeni u Domovinskom ratu u Tovarniku  bio je i tovarnički župnik Ivan Burik na čijem grobu su također zapaljene svijeće.

Molitvu za sve ubijene i poginule branitelje i civile u Tovarniku je predvodio velečasni Robert Mackuljak, župnik župe Tovarnik.

Nakon polaganja vijenaca, služena je sveta misa zadušnica u crkvi sv. Mateja u Tovarniku.

(foto: www.hrv.hr)