Srijeda, 14.04.2010.

U županijskoj i gradskoj vijećnici u Vinkovcima održana je dvodnevna radionica, 12. i 13. travnja. 2010. godine: „Primjena mjera iz Nacionalne politike za ravnopravnost spolova na lokalnoj razini – izrada operativnih planova za djelovanje za članove i članice Povjerenstva za ravnopravnost spolova Vukovarsko – srijemske županije i Odbora za ravnopravnost spolova Grada Vinkovaca.

Radionica je osmišljenja uz financijsku i sadržajnu podršku Ureda za ravnopravnost spolova Vlade RH, Vukovarsko-srijemska županija je partner na projektu, a pet istaknutih ženskih organizacija civilnog društva (Cesi, B.a.B.e., Domine, Delfin i Centar za građanske inicijative) je sva znanja i iskustva prikupljena u radu sa  županijskim i gradskim Povjerenstvima za ravnopravnost spolova na području  RH primjenilo u kreiranju ove edukacije.

Cilj radionice je osnažiti i potaknuti rad Povjerenstava u skladu s institucionalnim okvirom promicanja ravnopravnosti spolova koje su donijeli Vlada i Sabor RH na lokalnoj razini.