Župan Božo Galić na Festivalu slavonske šunke

Subota, 08.05.2010.

U organizaciji Stočarske udruge “Utvaj” iz Starih Mikanovaca danas se u tom mjestu održala 5. nacionalna šunkijada koja je okupila dvadesetak proizvođača šunke iz cijele Slavonije.

Na ovoj svečanoj manifestaciji, jedinoj ovakve vrste u Hrvatskoj, nazočio je i župan Božo Galić.

Već godinama mikanovačka Šunkijada daje svoj doprinos u promidžbi slavonske šunke, koja je nepravedno zapostavljena u odnosu na pršut, premda kvalitetom od pršuta ne odstupa, a mnogi drže kako je i bolja.

Ove godine, zlato za najbolju šunku pripalo je poslovnoj jedinici Papuk, koja djeluje u sastavu Kutjeva.

Pokrovitelji Šunkijade su Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja, Vukovarsko-srijemska županija i Općina Stari Mikanovci.