Zamjenici župana Mato Golubičić i Đorđe Ćurčić primili članove Međuvladinog mješovitog odbora za provedbu Sporazuma između Republike Hrvatske i Republike Srbije o zaštiti prava manjina

Petak, 18.06.2010.

Članovi Međuvladina mješovitoga odbora za provedbu Sporazuma između Hrvatske i Srbije o zaštiti prava nacionalnih manjina predvođeni supredsjedateljima Petrom Barišićem i dr. Jankom Veselinovićem, u okviru svoje 4. Sjednice  započete u Zagrebu posjetili su danas Vukovarsko-srijemsku županiju,   gdje su ih u Palači Srijem u Vukovaru primili zamjenici župana Mato Golubičić i Đorđe Ćurčić.

Članovi odbora, među kojima su i saborski zastupnici i službenici više ministarstava, razgovarali su s predstavnicima županijskih i gradskih vlasti, te je naglašeno kako suradnja Hrvatske i Srbije na području zaštite manjina jasno svjedoči kako je odbor  usredotočen na promicanje zaštite nacionalnih manjina sukladno ratificiranim međunarodnim konvencijama.

Sporazum o zaštiti prava nacionalnih manjina između Hrvatske i Srbije potpisan je prije 8 godina.

Svrha službene posjete je izvijestiti vladu RH  o njegovoj provedbi .

Također, ocijenjeno je da je položaji srpske manjine u Hrvatskoj i hrvatske manjine u Srbiji poboljšan, ali da još ima mjesta za napredak.