Održana XVII. nacionalna izložba voćnih rakija i likera

Četvrtak, 16.09.2010.

U organizaciji Turističke zajednice Vukovarsko-srijemske županije u Vinkovcima je danas održana XVII. nacionalna izložba voćnih rakija i likera na kojoj je sudjelovalo 38 izlagača.

Izlagačima je dodijeljeno je 6 zlatnih, 17 srebrnih i 13 brončanih odličja te jedno pisano priznanje, koje im je uručio vukovarsko-srijemski župan Božo Galić.

Titulom šampiona okitio se Franjo Željezić iz Drenovaca za uzorak šljivovice bistrice iz 2006.

Među 19 vrsta rakija najzastupljenija je šljivovica, ali tu su i rakije od kajsija, dunja, kruške viljamovke, crne kruške, breskve, jabuke i grožđa kao i travarica.

Likeri su od gloga, oraha, višnje, meda, limuna, lješnjaka i dunje.

Najstariju šljivovicu, koja je stara 24 godine,  donio je  Franjo Željezić iz Drenovaca.

Uz Vukovarsko-srijemsku županiju i ovogodišnji pokrovitelji XVII. nacionalne izložbe voćnih rakija i likera su već tradicionalno Hrvatska turistička zajednica i Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja.