Projekt „O tome govoriti, može život spasiti“

Ponedjeljak, 27.09.2010.

U Vinkovcima je danas održan stručni skup na kojemu su nazočili predstavnici relevantnih institucija Vukovarsko-srijemske županije, stručni djelatnici (pedagoge, psihologe) srednjih škola i djelatnici Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb u Vukovarsko-srijemskoj županiji uključeni u projekt «O tome govoriti, može život spasiti».

Obiteljski centar Vukovarsko – srijemske županije je izradio i provodi gore navedeni projekt. Radi se o projektu prevencije suicidalnog ponašanja mladih. Postoji velika potreba za preventivnim djelovanjem, podrškom i pomoći.

Prevencijski ciljevi projekta su:

- Poticanje osjetljivosti šire lokalne zajednice za prevenciju suicidalnosti

- Informiranje i osvješćivanje adolescenata, mladih, roditelja, obitelji, stručne i šire javnosti o navedenoj problematici

- Jačanje obitelji i roditeljskih kompetencija

- Smanjenje kriznih situacija kao i sprječavanje suicidalnog ponašanja

- Poboljšanje odgojne klime u široj lokalnoj zajednici

- Pružanje podrške i pomoći u akutnim trenutcima pojedinaca-mladih

- Razvijanje mreže stručne podrške i pomoći mladima u VSŽ

Aktivnosti unutar projekta su:

- predavanje o prevenciji suicida namijenjena stručnim djelatnicima i roditeljima

- individualno-savjetodavni rad s roditeljima i djecom

- radionice s učenicima prvih razreda srednjih škola