Vukovarsko-srijemska županija dobila je nagradu za najatraktivniji scenski nastup

Nedjelja, 17.10.2010.

Na 8. Međunarodnog sajma proizvoda i usluga ruralnih područja "Eko - Etno Hrvatska", koji se ove godine održavao u Zadru, dodijeljene su nagrade i priznanja najboljim izlagačima, a nagradu za najatraktivniji scenski nastup dobila je Vukovarsko-srijemska županija, dok je prirodni proizvod "Lavanda" tvrtke "Agro-Stemar" iz Dugoga Sela proglašen najatraktivnijim eko-etno proizvodom.

Posebno povelju za inozemne izlagače dobila je Južnomoravska regija iz Republike Češke.

Zlatnom poveljom za najbolji nastup nagrađen je Ured za poljoprivredu i šumarstvo grada Zagreba,srebrnu povelju dobila je Zadarska županija, a brončanu povelju Osječko-baranjska županija.

Također,  uz zlato za najbolju prezentaciju, Zadarska županija proglašena je i najboljim domaćinom.

U sklopu petodnevnoga sajma koji organizira Hrvatski farmera 350 izlagača ponudilo je tradicionalne proizvode hrvatskih ruralnih krajeva i predstavilo turističku ponudu.

Osim izložbenog dijela, održani su brojni stručni i znanstveni događaji, te promidžbene i edukativne aktivnosti vezane za hrvatski i europski ruralni prostor.