Vukovarsko-srijemskom županu Boži Galić uručeno priznanje za dugogodišnju uspješnu suradnju

Ponedjeljak, 18.10.2010.

Na Svečanoj sjednici Fakultetskog vijeća povodom obilježavanja 50. obljetnice Poljoprivrednog fakulteta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera održanoj danas  u Osijeku nazočio je vukovarsko-srijemski župan Božo Galić.

Svečanost je održana pod visokim pokroviteljstvom predsjednice RH Vlade Jadranke Kosor, uz nazočnost brojnih čelnika srodnih visokoškolskih ustanova i institucija iz Hrvatske i inozemstva.

Visoka poljoprivedna škola kao preteča sadašnjeg Poljoprivrednog fakulteta osnovana je 18.listopada 1960 godine.

Poljoprivredni fakultet već 20 godina, kada je riječ o prostoru, djeluje u “progontsvu”, a očekuje se kako će u sljedećoj akademskoj godini konačno useliti u novu, najmodernije opremljenu zgradu u sklopu sveučilišnog Campusa.

Na kraju Svečane sjednice uručena su priznanja mnogim zaslužnim osobama i institucijama koje su pružale potporu Fakultetu, pa je tako priznanje za dugogodišnju uspješnu suradnju primio i vukovarsko-srijemski župan Božo Galić.