Nastavljaju se projekti razminiranja u Vukovarsko-srijemskoj županiji

Petak, 22.10.2010.

Danas su započeli radovi na projektu humanitarnog razminiranja i pretraživanja cestovnog pojasa državne ceste Nuštar - Bršadin ukupne površine 360.443 m2.

Radovi na poslovima razminiranja i pretraživanja navedene lokacije bi trebali biti dovršeni do kraja studenog mjeseca.

Vrijednost projekta iznosi 3,0 mil. kuna. Sredstva za financiranje ovog projekta osigurala je Vlada SAD-a i to putem Fonda za razminiranje VSŽ i ITF-a (International Trust Fund).

Pored navedenog projekta započeli su i radovi humanitarnog razminiranja i pretraživanja u općini Markušica na području katastarske općine Ostrovo ukupne površine 67.030 m2.

Ovaj projekt je financiran iz državnog proračuna RH.

Zbog izvođenja gore navedenih projekata razminiranja regulacija prometa na spomenutim lokacijama će biti ograničen i objavljen putem lokanih medija.