Župan Božo Galić nazočio na znanstveno-stručnom skupu o žrtvi Vukovara

Ponedjeljak, 15.11.2010.

U organizaciji Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar-Centra za religijske studije iz Zagreba i njegovog područnog vukovarskog ureda danas je u Pastoralnom centru sv. Bono započeo 13. znanstveno-stručni skup instituta Ivo Pilar "Vukovar '91 – devetnaest godina poslije" pod nazivom Victor quia victimaNada za Hrvatsku, na kojemu je nazočio vukovarsko-srijemski župan Božo Galić, te je pozdravio sve nazočne i dao im podršku i njihovom daljnjem radu.

Tema skupa je žrtva i mučeništvo Vukovara kroz različite vidove – religijski, sociološki, psihološki, antropološki, žrtvoslovni i dr.

Na skupu sudjeluje dvadesetak hrvatskih znanstvenika i stručnjaka s područja društvenih znanosti.

Suorganizatori ovog skupa su Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda i Katolički bogoslovni fakultet u Đakovu.