Svečano obilježen Dan ustanove Dječjeg doma Sv. Ana

Četvrtak, 17.02.2011.

U Vinkovcima je danas, u nazočnosti zamjenika župana Mate Golubičića, svečano obilježen Dan ustanove Dječjeg doma „Sv. Ana“.

Prigodnim dječjim programom, predstavljanjem novog broja časopisa dječjeg doma „Leptir“ i izložbom dječjih radova obilježen je Dan ustanove kojeg obilježavaju od 1994. godine.

Ovo je 66. obljetnica Doma, te 17. godina od kad ova ustanova radi u obnovljenom prostoru.

U programu je osim djece Dječjeg doma Sv. Ana , kao gost nastupio Kulturni centar ''Gatalinka'' sa svojim programom.

Riječ je o ustanovi za smještaj, njegu i skrb o djeci bez roditelja ili bez odgovarajuće roditeljske skrbi. Trenutno Dječji dom brine o 53 štićenika.

-„Na korištenje od Županije i grada Vinkovaca dobili smo dva stana u kojima žive, u jednom dva mladića, u drugom dvije djevojke. Tendencija je budućeg rada da to budu manje stambene jedinice sa manjim brojem djece. Djeca su na brojnim putovanjima ostvarila brojne kontakte, a bili smo u Njemačkoj, Ukrajini, a sudjelovali smo i na međunarodnom dječjem festivalu, gdje smo predstavljali Hrvatsku među 56 zemalja"-istaknula je ravnateljica Doma  Vesna Kovač.