Vukovarsko-srijemska županija na sajamskoj priredbi «Proizvodi hrvatskog sela»

Petak, 03.04.2009.

Upravni odjel za poljoprivredu, šumarstvo i razvitak seoskog prostora VSŽ tradicionalno sudjeluje u organizaciji sajamske priredbe «Proizvodi hrvatskog sela»,  a osma po redu  održala se  03., 04.  i   05. travnja  2009. godine na prostoru jezera Bundek  u Zagrebu.

Priredba  je   kao i prijašnjih godina bila izložbeno-prodajnog karaktera gdje su svi izlagači bili u prilici ponuditi svoje suhomesnate proizvode, kruh, med, sir, rakiju, vino i ostale domaće proizvode, promovirati se i ostvariti dodatne prihode kroz prodaju.

Na sajmu je sudjelovalo 20-tak izlagača iz Vukovarsko-srijemske županije, čija je već tradicionalno najbogatija ponuda slavonskih delicija, te rukotvorina: od šlinge do zlatoveza.

Sajam su obogatila dva okrugla stola: Mjere ruralnog razvitka u EU i Šuma prijatelj sela, dok je za sladokusce bilo atraktivno pripremanje tradicionalnih hrvatskih jela. Također, tijekom održavanja sajma nastupilo je više kulturno-umjetničkih društava i tamburaških sastava iz cijele Hrvatske.