Međunarodna unija folklornih skupina-IGF dodijelila Zastavu identiteta „Družini“, čuvarima tradicije hrvatskih obiteljskih zadruga

Subota, 26.03.2011.

Povodom svečanosti dodjele Zastave identiteta Međunarodne unije folklornih skupina-IGH-a „Družini“ u Babinoj Gredi, u ime vukovarsko-srijemskog župana, zamjenik župana Mato Golubičić primio je danas u Vinkovcima predsjednika Međunarodne unije folklornih skupina- IGH Alessandra Lilla i 6 članova Upravnog odbora iz Italije, Francuske, Mađarske, Latvije i Rumunjske, kao i predsjednicu Upravnog odbora „Družine“ dr.sc. Mandu Svirac, dopredsjednika Upravnog odbora „Družine“ i predsjednika KUD-a „Mijat Stojanović“ Đuru Đakovića i dopredsjednika KUD-a „Mijat Stojanović“ Martina Babića.

Uz zamjenika  Golubičića prijemu su nazočili i pročelnik Upravnog odjela za školstvo, kulturu i šport Grgo Krajina, predsjednik ZAKUD-a i pročelnik Upravnog odjela za  poljoprivredu, šumarstvo i ruralni razvoj  Andrija Matić i tajnik ZAKUD-a Stjepan Đurković.

KUD „Mijat Stojanović“ kao član upravnog odbora  „Družine“ bio je domaćin svečanosti dodjele Zastave identiteta Međunarodne unije folklornih skupina koja je  održana istog dana u Babinoj Gredi.

Predsjednik IGH-a Alessandar Lilla „Zastavu identiteta“ uručio je predsjednici Upravnog odbora „Družine“dr.sc. Mandi Svirac, kao nagradu IGF-a „Družini“ radi isticanja zaštite i obrane zajedničke baštine naroda.

Nakon svečanosti dodjele zastave identiteta služena je Sveta misa  i blagoslov Zastave u župnoj crkvi sv. Lovre u Babinoj Gredi, na kojoj je nazočio vukovarsko-srijemski župan Božo Galić, koji je ujedno bio  kum Zastave.