Zaštićene biljne i životinjske vrste Vukovarsko-srijemske županije

Nedjelja, 27.03.2011.

Djelatnici Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Vukovarsko-srijemske županije bili su gosti-predavači kod Lovačke udruge „Fazan“, Ivankovo. Tom prilikom izložili su prezentaciju vezano za zaštićene biljne i životinjske vrste naše županije.

Tijekom prezentacije  stavljen je naglasak na ciljane vrste, koje predstavljaju vrh hranidbenog lanca, i svojevrstan su indikator stanja prirode Vukovarsko-srijemske županije. Posjet djelatnika Javne ustanove dio je projekta obilaska lovačkih udruga, osnovnih i srednjih škola te sudjelovanja s ovom temom na svim važnijim skupovima u našoj županiji.

Cilj je odgovoriti na pitanja vezano za Nacionalnu ekološku mrežu i strategiju zaštite  prirode, ali i pojasniti nedoumice oko NATURE 2000, europske ekološke mreže, u koju će se ulaskom Hrvatske u Europsku uniju preslikati većina naših zaštićenih područja, biljnih i životinjskih vrsta.