Održana Osnivačka skupština Udruge „Panonija cikloturizam“ – „Pannonia Bike Tour“

Ponedjeljak, 28.03.2011.

Danas je u Palači Srijem u Vukovaru održana Osnivačka skupština Udruge za razvoj i promociju biciklizma i cikloturizma „Panonija cikloturizam“ - „Pannonia Bike Tour“.

Sjedište Udruge je u Vukovaru, a osnovana je u sklopu projekta „Unapređenje međunarodne biciklističke rute Dunav – Cycling Danube“ sufinanciranog od strane Programa Europske unije IPA II komponenta za prekograničnu suradnju Hrvatska-Srbija.

Za predsjednika Udruge jednoglasno je izabran Mario Banožić.

Osnivači Udruge su Vukovarsko-srijemska županija, Agencija za razvoj Vukovarsko-srijemske županije HRAST d.o.o. i Turistička zajednica Vukovarsko-srijemske županije.

Planira se osnivanje podružnice Udruge čije sjedište će biti u Bačkoj Palanci u Srbiji.