Župan Božo Galić na obilježavanju 20. godišnjice osnutka Specijalne jedinice Policijske uprave (PU) Vukovarsko-srijemske „Krpelj“

Subota, 26.03.2011.

Svečani program obilježavanja 20. godišnjice osnutka Specijalne jedinice Policijske uprave (PU) Vukovarsko-srijemske „Krpelj“  započeo je  postrojavanjem svih ratnih pripadnika Specijalne jedinice policije ispred zgrade Policijske uprave  Vukovarsko-srijemske, njih oko 180 specijalaca.

Uz pozdrav zastavi, postrojbu je postrojio brigadni general Mladen Mikolčević, izaslanik predsjednika RH prof.dr.sc. Ive Josipovića, dok su vijence položili obitelji poginulih pripadnika Specijalne jedinice policije, izaslanstvo predsjednika RH prof.dr.sc. Ive Josipovića koju je predvodio brigadni general Mladen Mikolčević, zapovjednik gardijske oklopno mehanizirane brigade Hrvatske kopnene vojske sa sjedištem u Vinkovcima, izaslanstvo MUP-a predvođeno savjetnikom ministra Josipom Mihaljevićem, izaslanstvo Vukovarsko-srijemske županije i Grada Vinkovaca predvođeno županom Božom Galićem i saborskim zastupnikom Tomislavom Čuljkom, te izaslanstvo Krovne udruge specijalne jedinice policije predvođeno predsjednikom Josipom Klemom i predsjednikom Udruge "Krpelj" Stevom Culejom.

Potom su pripadnici Specijalne policije  upalili 20 svijeća za isto toliko svojih poginulih suboraca.

U okviru obilježavanja 20. godišnjice osnutka Specijalne jedinice Policijske uprave (PU) Vukovarsko-srijemske županije „Krpelj“ služena je Sveta misa u Crkvi sv. Euzebija i Poliona u Vinkovcima koju je predvodio župnik mons. Tadija Pranjić za sve poginule pripadnike, a suslavio je vojni kapelan Alojz Kovaček.

Poslije Svete mise upriličena je Svečana akademija u hotelu „Slavonija“ uz pozdravni govor domaćina, čitanje ratnog puta Specijalne jedinice policije, obraćanje gostiju.