U Čakovcima svečano otvorena nova zgrada škole i športska dvorana

Utorak, 07.04.2009.

Ministar regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva u nazočnosti župana Bože Galića i brojnih uzvanika otvorio je danas u Čakovcima novu zgradu Osnovne škole Čakovci te novu športsku dvoranu.

Riječ je o školi sa 7 učionica površine 1.600 m² i jednodjelnoj športskoj dvorani površine 600 m² koji su izgrađeni u sklopu programa CEB V što znači da je izgrađena sredstvima državnog proračuna, s tim da je dio sredstava ( 50% neto vrijednosti investicije) osigurano putem kredita Banke za razvoj Vijeća Europe.

Ukupna vrijednost investicije je 11.742.000 kuna.

Osnovna škola Čakovci ima ukupno 116 učenika, zajedno sa Područnim školama Berak, Bokšić, Tompojevci i Mikluševci i 40 zaposlenika koji su zajedno s učenicima najradosniji današnjom svečanosti otvorenja.