Održan radni sastanak na temu humanitarnog razminiranja poljoprivrednih površina u Vukovarsko-srijemskoj županiji

Ponedjeljak, 11.04.2011.

Župan Božo Galić održao je danas u Vukovaru  radni sastanak s veleposlanikom Savezne Republike Njemačke dr. Berndom Fischerom,na kojemu su razgovarali o humanitarnom razminiranju poljoprivrednih površina veličine 130.000 četvornih metara (13 ha) u Vukovarsko-srijemskoj županiji, koje će financirati  Njemačka savezna država Brandeburg.

Razminirane površine biti će korištene za eko proizvodnju. Na sastanku su dogovorene radnje oko prezentacije odabira lokacija.

Projekta humanitarnog razminiranja trebao bi biti završen do kraja lipnja ove godine.

Po završetku projekt, predstavnici  njemačke Savezne države Brandenburg i njemačkog veleposlanstva, u službenom posjetu, obići će razminirano područje.