Francusko izaslanstvo Međuparlamentarne skupine prijateljstva posjetilo Vukovarsko-srijemsku županiju

Srijeda, 13.04.2011.

Izaslanstvo Francusko-hrvatske međuparlamentarne skupine prijateljstva u Senatu Parlamenta Republike Francuske, predvođeno predsjednicom Michéle Andrė boravi u Republici Hrvatskoj do 15 travnja.

U sklopu boravka izaslanstvo je danas posjetilo Vukovarsko-srijemsku županiju i grad Vukovar.

Uvaženim gostima, domaćini su bili vukovarsko-srijemski župan Božo Galić zajedno sa predsjednikom Županijske skupštine Antunom Tonijem Žagarom i gradonačelnik Vukovara Željko Sabo zajedno sa  predsjednikom Gradskog vijeća Vukovara Tomislavom Džankom.

U pratnji domaćina izaslanstvo je  obišlo središte Vukovara, te su razgovarali o mogućim oblicima gospodarske suradnje na našem području, budući kako je svrha njihova posjeta Republici Hrvatskoj vrlo konkretna: jačanje gospodarske suradnje između Francuske i Hrvatske te uspostavljanje novih poslovnih kontakata i projekata s posebnim naglaskom na suradnju na lokalnoj i regionalnoj razini.

Izaslanstvo je, također, obišlo Spomen dom Ovčaru, te Spomen-obilježje kod masovne grobnice na Ovčari gdje su polaganjem vijenca i paljenjem svijeća  odali počast žrtvama Domovinskog rata.