Održana 4. Županijska ocjenjivačka izložba vina

Subota, 16.04.2011.

Pod pokroviteljstvom Vukovarsko-srijemske županije, Općine Lovas, Udruge vinogradara i vinara „TNTL“ Lovas, te Vinskog klastera Srijem u Lovasu je  danas održana  4. Županijska ocjenjivačka izložba vina, na kojoj je nazočio zamjenik župana Željko Cirba.

Na izložbi je sudjelovalo petnaest vinara sa 26 uzoraka vina iz Lovasa, Tompojevaca, Sotina i grada Iloka.

Dvije zlatne plakete dobilo je OPG „Dragun“ iz Iloka za  chardonnay i traminc, dok je velika zlatna plaketa uručena Poljoprivrednoj zadruzi „Trs“ iz Iloka za graševinu.

„Imamo naš vinski klaster i mislim da smo na dobrom putu da se u našoj županiji vrlo snažno razvija vinski turizam“-istaknuo je zamjenik župana  Željko Cirba,te dodao kao će Županija kao i dosada podržavati rad vinara i vinogradara.