Izaslanstvo Vukovarsko-srijemske županije posjetilo županiju Feyer

Subota, 14.05.2011.

Izaslanstvo Vukovarsko-srijemske županije predvođeno predsjednikom Županijske skupštine Antunom Žagarom, nazočilo je  14. i 15. svibnja 2011.  Danu Županije Fejer u sjedištu Županije  Szekesfehervar u Mađarskoj.

Uz srdačnu dobrodošlicu domaćin im je bio predsjednik Generalne skupštine Vargha Tamas sa svojim suradnicima i vijećnicima.

Uz predsjednika Županijske skupštine navedenoj svečanosti je prisustvovao pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo Nenad Jerković te predsjednik koordinacije vijeća mađarske nacionalne manjine Vukovarsko-srijemske županije Josip Kel.

Izaslasntvo je nazočilo svečanoj sjednici Generalne Skupštine i čitavom nisu popratnih manifestacija i kulturno-umjetničkih programa.

Isto tako izaslanstvo je posjetilo gradić Bicske, odnosno prognaničko naselje za prognane iz Republike Hrvatske s početka Domovinskog rata u kojem su boravili stanovnici Korođa, Cerića, Antina, Nuštra, Vinkovaca itd.

Na kraju posjeta samo je potvrđen raniji dogovor o potpisivanju Sporazuma o suradnji dviju podunavskih regija  na planu gospodarstva, kulture, tradicijske kulture i  športa na Dan Vukovarsko-srijemske županije 11. studenog 2011. godine.